Dale Earnhardt Jr Net Worth

author
2 minutes, 50 seconds Read

Ralph Dale Earnhardt Jr. aki közismertebb nevén Junior, egykori amerikai profi stock car autóversenyző és csapattulajdonos. Jelenleg elemzőként dolgozik az NBC NASCAR című műsorában, amellett, hogy részmunkaidőben versenyez a JR Motorsportnál a NASCAR Xfinity sorozatban. Egy 88-as rajtszámú Chevrolet Camaro-t vezet. A legendás stock car versenyző, Dale Earnhardt Sr. fia, aki rekordot jelentő hét NASCAR Winston Cup bajnoki címet és összesen 76 Winston Cup futamot nyert. A családban teljes az autóversenyzői háttér, hiszen idősebb Dale édesapja, Ralph Earnhardt szintén sikeres stock car versenyző volt.

Dale Junior maga 26 futamot nyert a NASCAR Cup Series-ben, és kétszeres Daytona 500-győztes, mindkettőt pontosan 10 év különbséggel nyerte meg (2004 és 2014). Inkább a Daytona International Speedwayen elért sikereiről ismert, és kiérdemelte a “Daytona Pied Piper of Daytona” becenevet.

Az apja cégénél, a Dale Earnhardt, Inc. (DEI) színeiben versenyzett pályafutása nagy részében, de 2007 májusában a Hendrick Motorsportshoz igazolt. Sokan azt feltételezték, hogy a váltást azért hajtotta végre Dale Junior, hogy kikerüljön apja árnyékából, azonban ő maga azt nyilatkozta, hogy az ok az volt, hogy elit szintű felszerelésre volt szüksége a Sprint Kupa bajnokság megnyeréséhez, és úgy érezte, hogy ezt nem tudja megtenni, hacsak nem szerez többségi tulajdont apja cégénél.

Dale Earnhardt nettó vagyona 2018-ban

A több mint 20 éves pályafutásával Dale Junior a vagyona nagy részét az eredményei és a fizetései révén szerezte. Ráadásul nagyon sikeres autóversenyző volt, és két Daytona bajnoki cím nem mindennapi teljesítmény. Becsült nettó vagyona 400 millió dollár körülire tehető, amivel az egyik leggazdagabb sportolónak számít.

Vagyona csak a Hendrick Motorsporthoz való átigazolása után lőtt igazán nagyot, mivel jelentős fizetésemelést kapott. A teljesítménye visszaesése ellenére 2008 és 2015 között még mindig ő volt a legjobban fizetett versenyző.

Dale Earnhardt keresete

2016-ban elképesztő 23,5 millió dollárt keresett annak ellenére, hogy agyrázkódás miatt kihagyta az utolsó 16 versenyt. A Forbes legjobban fizetett sportolók listáján 2017-ig szerepelt, amikor is a 100. helyre került a listán. Jelenleg elemzőként dolgozik az NBC-nél, így továbbra is stabilan keresi a pénzt.

Dale Junior eléggé jelen van a reklámszakmában, és sok pénzt keres a reklámokkal. A Budweiserrel kötött szponzori szerződésével korábban Nascar-magas 1 millió dollárt keresett futamonként. Szintén a NASCAR legnépszerűbb versenyzőjeként az árucikkeinek eladásai az egekbe szöktek, és kétszer annyit adtak el, mint bármely más versenyző.

Dale Earnhardt befektetései

Dale Juniornak rengeteg ingatlana van szerte az Egyesült Államokban, és nemrég felújított egy eladásra szánt előkelő floridai ingatlant, amelynek ára várhatóan 2,6 millió dollár körül lesz, így legalább 500 ezer dolláros haszonra tett szert. Van egy 200 hektáros birtoka az észak-kaliforniai Clevelandben is

Egy Learjet 60-as magánrepülőgép tulajdonosa.