1-2 tygodnie przed USMLE? Read This

author
13 minutes, 56 seconds Read
by Alec Palmerton, MDinPlan

Przygotowanie do USMLE jest jak bieganie maratonu. Ostatnie dwa tygodnie są ostatecznym sprintem. Twoje przygotowania mogły rozpocząć się miesiące, a nawet lata temu. Jeśli dzień testu zbliża się szybkimi krokami, możesz pomyśleć: jaki jest tego sens? Jednakże, wiele rzeczy może zwiększyć swój ostateczny wynik i zapobiec rozczarowaniu w dniu testu.

Ale jak można zmaksymalizować swój ograniczony czas? Mając 1-2 tygodnie do egzaminu, Twoim celem powinno być dopracowanie swojego podejścia do USMLE. W tym artykule dowiesz się, jak:

Table of Contents

1. Zapytaj: „Czy jestem zadowolony z mojego wyniku?”.

Wszyscy mamy swój wynik docelowy. Moim było 260. Dla innych może to być 240, 200, lub „pass.”

Piękno USMLE polega na tym, że jedynym wymogiem jest to, że zdasz. Twój wynik celu będzie zależał od twojej samooceny, temperamentu i celów zawodowych.

Najlepszymi predyktorami wyniku są samooceny NBME (National Board of Medical Examiners). NBME skorelowało każdą formę z końcowymi wynikami studentów. Jako takie, Samooceny NBME są najbardziej dokładne w przewidywaniu ostatecznego wyniku USMLE.

(Aby przeczytać Samooceny NBME: Ultimate Guide for the USMLEs and Shelf Exams, kliknij tutaj).

Uwaga: NIE polecam używania bootlegged kopii pływających wokół online. Nawet jeśli samooceny NBME nie są doskonałe, najcenniejszą rzeczą w tych egzaminach jest ich wartość predykcyjna. Każdy formularz NBME ma swoją własną, unikalną „krzywą”. (Np. osiem błędnych pytań na jednym teście może przewidywać 250 trzycyfrowy wynik. Na innym NBME, osiem błędnych pytań może przewidywać inny wynik).

Do mojej wiedzy, żadna kopia bootlegged nie odtworzyła każdej formy NBME unikalnej krzywej. Nie mam pojęcia jak działa bootlegged score predictor. Używaj go na własne ryzyko.

Bądź realistą co do swojego wyniku końcowego

Co jeśli twój wynik docelowy to 240, ale zdobędziesz 200? Bądź realistą i zadaj sobie trzy pytania:

1. Jak ważne jest, abym osiągnął mój docelowy wynik?
  2. Jaki wynik byłby satysfakcjonujący?
  3. Kiedy jest najpóźniejsza data, kiedy mogę przystąpić do egzaminu i czy rozważyłbym przesunięcie daty egzaminu?

Odpowiedzi na te pytania są bardzo osobiste. Nie mogę odpowiedzieć na nie za ciebie.

Czy opóźnienie egzaminu opóźnia ukończenie studiów?

Ale jak długo powinieneś zwlekać? Aby odpowiedzieć na to pytanie, rozważ: czy opóźnienie zmusi Cię do przesunięcia ukończenia studiów o rok?

(Aby przeczytać Czy jesteś gotowy na USMLE lub potrzebujesz więcej czasu?, kliknij tutaj).

Dla mnie, wziąłbym test, jeśli mój przewidywany wynik był powyżej 250. Mógłbym przesunąć datę testu, gdybym uzyskał wynik znacznie poniżej tego wyniku.

W czasie Kroku 1, planowałem ubiegać się o przyjęcie na medycynę wewnętrzną. Nie potrzebowałem zabójczego wyniku. Jako taki, prawdopodobnie nie odsuwałbym ukończenia studiów, aby uzyskać wynik 240.

Gdybym chciał dopasować się w super konkurencyjnej dziedzinie, takiej jak dermatologia? Inna historia.

(Aby przeczytać Get Into a Top Residency: 5 Things You Need to Know, kliknij tutaj).

Większość wyników ludzi nie jest dokładnie taka jak ich ostatnie NBME. Jednak większość jest w tym samym przedziale, szczególnie dla Kroku 1. Rzadko zdarza się, żeby ktoś uzyskał wynik znacząco wyższy (lub niższy) niż ich ostatnie NBME. NBME w ciągu tygodnia lub dwóch od ostatecznego testu są najbardziej przewidywalne.

Nie ma wstydu w przygotowywaniu się do podjęcia testu, dopóki nie będziesz gotowy. Więcej niż 1/3 z mojej klasy Stanforda opóźniła branie ich egzaminu. Niektórzy studenci Stanforda spędzają nawet kilka dodatkowych miesięcy na nauce. Oni spędzili resztę ich dodatkowego roku robiącego badania/inne rzeczy by pomóc ulepszyć ich aplikacje rezydencji.

Ty tylko dostajesz jeden strzał na tym egzaminie. Postaw swoją najlepszą stopę do przodu.

2. Weź 1-2 pełnometrażowe testy praktyczne

Krok 1 USMLE ma 7 bloków w sumie. Każdy blok trwa 1 godzinę. Tak więc, z 1 godziną przerwy/czasu na instrukcje, całkowity test zajmie 8 godzin. (Krok 2 CK ma 8 bloków pytań/1 godzinę przerwy. Całkowity czas wynosi 9 godzin!).

Prawdopodobnie nigdy wcześniej nie brałeś udziału w tak długim teście. Zmęczenie może być znaczącym problemem, szczególnie w ostatnich kilku blokach.

Aby zasymulować ten 8-godzinny posiłek, wziąłem 2 pełnowymiarowe testy praktyczne. Jednym z tych testów praktycznych była samoocena UWorld Self-Assessments (UWSA). Każdy UWSA składa się z 4 bloków. Tak więc, dwa UWSA back-to-back to jeden blok więcej niż prawdziwy egzamin.

Dlaczego mój test praktyczny był nawet dłuższy niż prawdziwy? Chciałem trenować siebie, aby odpowiedzieć na pytania poza 7 bloków. Dodatkowy blok praktyki pomógł mi, gdy zmęczenie dopadło mnie w dniu prawdziwego egzaminu.

Weź NBME na Back-End, aby przewidzieć swój wynik końcowy

Chcesz ćwiczyć do prawdziwego egzaminu ORAZ przewidzieć swój wynik końcowy? Następnie rozważ wzięcie NBME zaraz po egzaminie UWSA.

W doświadczeniu wielu, UWSA mają tendencję do zawyżania Twojego wyniku. Ale dlaczego miałbyś chcieć zdawać NBME po UWSA? Czy nie będziesz tak wyczerpany, że Twój wynik NBME będzie sztucznie zaniżony?

Tak! Punkt jest by dać tobie jakiś margines bezpieczeństwa. Jeśli weźmiesz NBME po 4-blokowym egzaminie, jest bardziej prawdopodobne, że zaniża on twój wynik, niż zawyża go z powodu zmęczenia. Powiedz mi: czy wolałbyś być mile czy niemile zaskoczony swoim ostatecznym wynikiem?

Twój egzamin(y) praktyczny(e) może wyglądać następująco:

• UWSA #1, następnie NBME. (łącznie 8 bloków).

Albo jeśli chcesz dodatkową praktykę:

• UWSA #2, następnie NBME. (8 bloków łącznie).

7 bloków (8 bloków dla Step 2 CK) to dużo pytań. To nie pomaga, że jesteśmy uwarunkowani, aby czuć się jak USMLE mają do-lub-die stawki. (Pamiętaj: to tylko test! Weź kilka głębokich oddechów).

Praktykuj pełnowymiarowy test raz lub dwa razy przed prawdziwym egzaminem. Ten ostatni blok w dniu testu będzie o wiele bardziej wykonalny.

Ćwicz wszystko, co zrobisz na swoim egzaminie końcowym

Ty (i twoi koledzy z klasy) prawdopodobnie czujesz się teraz tak:

Jak większość studentów medycyny czuje się przed ich USMLE

Twoim celem powinno być wejście na egzamin w ten sposób:

Jak będziesz się czuł po wykonaniu kroków w tym artykule

Ale jak zapewnić nirwanę testowania? Odtwórz jak najwięcej warunków, jakie panują na prawdziwym egzaminie.

Rzeczy, które powinieneś przećwiczyć:

• Rozmieszczenie w czasie/czas trwania przerw. (Patrz poniżej).
  • Przekąski. (Polecam białko/tłuszcz > węglowodany).
  • Środki wspomagające zasypianie noc przed. (Ja używałem difenhydraminy. Inni używają Ambien lub melatoniny. Pamiętaj: senność może utrzymywać się po ich pożądanym czasie trwania. Spróbuj tego najpierw w sytuacji o niskiej stawce. Nigdy nie używaj środków nasennych po raz pierwszy przed prawdziwym egzaminem.).
  • Kofeina przed/podczas testu. (Używałem małej torebki czekoladowych ziaren espresso. Zjadłbym jedną pomiędzy każdym blokiem).

Znajomość rodzi spokój. Zrób kompletny suchy przejazd przed testem, aby wypracować wszelkie ostatnie zagięcia.

3. Praktyka w Prometric witryny testowej

Aby powtórzyć: znajomość rodzi spokój. Jaki jest lepszy sposób na zapewnienie znajomości niż podjęcie egzaminu praktycznego w miejscu, w którym będzie prawdziwy test?

Chcesz wiedzieć jak:

• Znaleźć centrum testowe (centra są często w parku przemysłowym)
  • Przejść przez ruch uliczny w godzinach szczytu
  • Zameldować się/wyjść
  • Znaleźć łazienkę, i
  • Przejść przez każdą inną małą zmienną, której możesz doświadczyć w dniu egzaminu

Jeśli jesteś jak większość, będziesz już dość zdenerwowany przed swoim egzaminem. Stres związany z rzeczami, których się nie spodziewałeś może wpłynąć na twoją koncentrację i wydajność w dniu testu.

Demistyfikacja twojego doświadczenia w dniu testu pomoże ci być spokojniejszym, kiedy będzie to miało największe znaczenie.

Uwaga: od tego czasu pisania, egzamin praktyczny w centrum testowym Prometric jest tylko 3 bloki (120 pytań) w sumie. Możesz uzyskać te same pytania za darmo. (Są one znane jako „Free 120” wydane przez USMLE). Tłumaczenie: możesz NIE zobaczyć nowych informacji. To nie o to chodzi. Zamiast tego, użyj sesji praktycznej, aby zapoznać się z układem centrum testowego i procedurami.

Kliknij tutaj, aby zaplanować egzamin praktyczny w miejscu testowym Prometric.

4. Zrób jak najwięcej pytań, jak to możliwe

Nie ma substytutu dla praktyki. Postaraj się zrobić jak najwięcej pytań, jak to możliwe. (Przynajmniej 100-150/dzień). Polecam:

• Wszystkie (mieszane) przedmioty
  • Tryb testowy (czasowy)

Podejdź do każdego przedmiotu tak, jakby to była prawdziwa rzecz. Gorąco polecam używanie pytań UWorld, ponieważ najlepiej przybliżają one rzeczywistość.

(Przeczytaj UWorld: Is Your Strategy Wrong? (I Scored 270 By Ignoring The Dogma), kliknij tutaj).

5. Map Out Your Test Day Break/Lunch Time Strategy

Masz do 60 minut czasu przerwy na Step 1 i Step 2 CK. Posiadanie planu na czas przerwy pomoże Ci poczuć się spokojniej. Nie chcesz również tracić cennej energii na stresowanie się kiedy/jak długo robić przerwę.

Po pierwsze, pomiń wstępny tutorial. (Możesz poświęcić 30 sekund na sprawdzenie, czy dźwięk w zestawie słuchawkowym działa).

Dlaczego pominąć instrukcje? Ponieważ jeśli pominiesz instrukcje, możesz dodać 15 minut przeznaczone na nie do 45 minut czasu przerwy. Tłumaczenie: zamiast 45 minut, będziesz miał w sumie 60 minut na przerwy. (To zasadniczo dodaje 1/3 do twojego czasu przerwy).

Uwaga na temat przerw: Na końcu każdego bloku możesz wybrać, czy chcesz przejść do następnej sekcji, czy zrobić sobie przerwę. Ważne: musisz kliknąć na „Break”, jeśli zdecydujesz się zrobić przerwę. Jeśli nic nie wybierzesz, czas przerwy rozpocznie się automatycznie. (Ma to na celu zapobieżenie ominięciu całej sekcji, ponieważ zapomniałeś kliknąć na „Przerwa”).

Jak przydzielić czas na przerwę w dniu testu

Po pierwsze, ile czasu na przerwę dostaniesz? Zarówno Krok 1 jak i Krok 2 CK dają Ci 45 minut przerwy.

„Ale czekaj, myślałem, że dostanę godzinę!”

Tak! To jest prawda. Jednak jest to spowodowane tym, że na początku każdego egzaminu jest 15-minutowa orientacja z wykorzystaniem komputera. Jeśli pominiesz tę orientację (najlepiej po spędzeniu 30 sekund na sprawdzeniu swoich słuchawek, aby upewnić się, że nie ma problemu), dostaniesz 15 minut dodane do twojego czasu przerwy.

Teraz, jak polecam ci wykorzystać czas przerwy na twoim egzaminie?

Tutaj jest moja strategia czasu przerwy Kroku 1. (Zauważ, że jest 7 bloków pytań Step 1, i 60 minut przerwy, jeśli pominiesz 15 minutowy samouczek):

• Tutorial: sprawdź czy twoje słuchawki działają, następnie pomiń pozostałe 15 minut samouczka do wykorzystania jako dodatkowy czas przerwy
  • Zrób 2 bloki back-to-back, następnie 10 minut przerwy (jeśli to konieczne, 3 minutowa przerwa na „siedzenie” przed komputerem pomiędzy dwoma pierwszymi blokami)
  • 2 bloki, następnie 10 minut przerwy
  • 1 blok, następnie przerwa na lunch (20-30 min; zmienna, można wybrać przerwę na lunch w dowolnym momencie)
  • 1 blok, potem 10 min przerwy
  • Ostatni blok, potem gotowe!

I tutaj jest moja strategia czasu przerwy Step 2 CK. (Uwaga, jest 8 bloków pytań i 60 minut przerwy, jeśli pominiesz 15 minutowy samouczek):

• Tutorial: sprawdź, czy twoje słuchawki działają, następnie pomiń pozostałe 15 minut samouczka, aby wykorzystać je jako dodatkowy czas przerwy
  • Zrób 2 bloki back-to-back, następnie 10 minut przerwy (jeśli to konieczne, 3-minutowa przerwa na „siedzenie” przed komputerem pomiędzy dwoma pierwszymi blokami)
  • 1 blok, następnie 10 minut przerwy
  • 1 blok, następnie przerwa na lunch (20 min; zmienna, można wybrać przerwę na lunch w dowolnym momencie)

To jest oparte na obserwacji zarówno mojej jak i innych, że twoja uwaga będzie dużo silniejsza na początku, i zrobienie dwóch bloków back-to-back nie jest dużym wyzwaniem. Jednak, jak przejść dalej, to staje się coraz trudniejsze, aby przejść nad pytaniami bez przerwy między nimi.

Jeśli czujesz, że potrzebujesz przerwy wcześnie na, ale nie mają jednego zaplanowanego, można dać sobie krótkie, 2-3 minuty „sit-down” przerwy, siedząc przy komputerze i zaczynając przerwę, ale bez podejmowania czasu, aby sprawdzić i w ponownie.

6. Aktywne > Pasywne Studiowanie Słabych Stron

Nie testujący czuje się w 100% na każdym przedmiocie. Będziesz miał mocne i słabe strony.

Niektórzy ludzie wolą pasywne uczenie się. (Np. słuchanie Goljana, oglądanie Pathomy/Doctors in Training, itp.). Nie są one zbyt użyteczne, kropka. Jednakże, pasywne uczenie się jest jeszcze gorsze w tygodniach poprzedzających egzamin.

Dlaczego? Ponieważ NBME pisze pytania, które zmuszą cię do wykorzystania wiedzy. Wkuwanie i zapamiętywanie są prawie bezwartościowe, jeśli chcesz poprawić swój wynik.

(Do przeczytania How Are USMLE Questions Written? 9 Open Secrets for Impressive Boards Scores, kliknij tutaj).

Zamiast tego, skup się na aktywnych metodach testowania siebie. Należą do nich:

1. Usługiwanie się arkuszami cheatów Yousmle. Obejmują one tematy od potencjału Nernsta do kaskady krzepnięcia, do fizjologii kanałów jonowych i EKG. Mają one na celu aktywne sprawdzenie wiedzy z First Aid/Qbanks, ale w sposób, który jest zintegrowany i stosowany. (Dokładnie tak, jak będziesz testowany na USMLE).
  2. Quizzing z przyjacielem. Idealnie, znajdź kogoś, kogo mocne / słabe strony są komplementarne. Idź tam i z powrotem testując siebie nawzajem na rzeczach, których się nauczyłeś.
  3. Pytania z banku pytań. Wspomniane wcześniej – jest to najlepszy sposób, aby poprawić swoje zastosowanie wiedzy na swoim teście.

7. Embrace the Unexpected

Nieważne jak dobrze się przygotujesz, coś nieoczekiwanego się wydarzy. Możesz:

• Zapomnieć o swoim lunchu na ladzie
  • Zrobić zły zakręt
  • Utknąć obok kogoś, kto próbuje wykaszleć swoje płuco

Obejmij nieoczekiwane. To część zabawy w dniu testu. Zrobiłeś wszystko, co w twojej mocy, aby się przygotować. Jednak zawsze znajdzie się jakaś mała zmarszczka, która rzuci cię w pętlę. Istnieją nawet dowody sugerujące, że sposób, w jaki myślimy o stresie, wpływa na to, czy ma on negatywny wpływ na nasze zdrowie.

Pytania „WTF” testują stosowanie zasad

Nawet jeśli masz szczęście i wszystko idzie zgodnie z planem, zobaczysz pytania, których nigdy wcześniej nie widziałeś. Nie zobaczysz ich na wykładzie, w swoich QBankach, ani na egzaminach praktycznych NBME.

Te pytania „WTF” testują twoją zdolność rozumowania i stosowania wiedzy. One NIE testują twojej zdolności do zapamiętywania.

Mam najwyższy szacunek dla autorów pytań NBME, którzy robią USMLE. Oni nie są głupi. Czytają te same zasoby, które my czytamy. NBME jest doskonały w robieniu pytań, których nie widzieliśmy. Mają nawet sposoby identyfikowania, kiedy studenci dzielą się odpowiedziami ze swoimi przyjaciółmi.

Pamiętaj, 50% wszystkich pytań z patologii jest zaprojektowanych jako pytania „Zasady ogólnej”. (Według autora pytań USMLE Step 1, z którym rozmawiałem). Więc kiedy zadajesz sobie pytanie, „CO? NIE WIEDZIAŁEM, ŻE MUSZĘ ZNAĆ PRZYCZYNY CHORÓB SERCA U SZCZURÓW GAMBIJSKICH!”. Pamiętaj, że NIE MIAŁEŚ znać tej konkretnej wiedzy. Zrób więc krok do tyłu i dowiedz się, jaką zasadę chcą, abyś zastosował.

Myśli podsumowujące: Jesteś prawie na miejscu!

Jeśli zastanawiasz się, co zrobić 1-2 tygodnie przed egzaminem, gratulacje! Jesteś 1-2 tygodnie od jednego z najlepszych uczuć w szkole medycznej: ukończenia USMLE!

A jeśli zdecydujesz się przesunąć swój test, nie rozpaczaj! Najlepszym środkiem łagodzącym niepokój jest świadomość, że zrobiłeś wszystko, co w twojej mocy, aby się przygotować. Jeśli zajmie to kilka tygodni, a nawet miesięcy, aby osiągnąć ten punkt, to jest tego warte.

W każdym razie, dotarcie do tego punktu wymaga ogromnej pracy. Zasługujesz na ogromne gratulacje!

Zakończenie USMLE jest jednym z największych uczuć w szkole medycznej.

Podsumowując:

1. Oceń, gdzie jesteś w stosunku do swoich celów z samooceną NBME
  2. Zrób 1-2 pełnometrażowe (lub 8-.blok) egzaminów praktycznych (może być połączony z Krokiem 1 do oszacowania wyniku)
  3. Zaplanuj egzamin praktyczny w Prometric site (Link)