Kwalifikacje do Daytona 500 2020 Wyniki i najnowsze kursy na kierowców

author
2 minutes, 12 seconds Read

Kolejność startowa do wyścigu Daytona 500 2020 zostanie ustalona w czwartek przed niedzielnym spektakularnym otwarciem sezonu NASCAR.

Pole już wzięło udział w pierwszych kwalifikacjach w ostatnią niedzielę, a Ricky Stenhouse Jr. zdobył pole position do Wielkiego Amerykańskiego Wyścigu.

Drugi rok z rzędu Alex Bowman rozpocznie wyścig na drugim miejscu na torze Daytona International Speedway.

Wyniki kwalifikacji

1. Ricky Stenhouse Jr. (46,253 sekundy, 194,582 mph)

2. Alex Bowman (46,305 sekundy, 194,363 mph)

Pierwszy rząd jest ustawiony, a pozostali zawodnicy zdobędą swoje miejsce w czwartkowych pojedynkach Bluegreen Vacations.

Kolejność startowa do Pojedynku 1, który rozpocznie się o 19:00 ET, znajduje się tutaj. Kolejność startowa do Pojedynku 2, który rozpocznie się o 20:45 ET, znajduje się tutaj.

Każdy pojedynek to 60-okrążeniowy, 150-milowy wyścig, w którym kolejność na mecie zadecyduje o tym, gdzie kierowcy wystartują w niedzielę. Stenhouse Jr. i ci, którzy ukończyli kwalifikacje w ostatnią niedzielę na nieparzystych pozycjach, wezmą udział w Pojedynku 1, a Bowman i parzyści z kwalifikacji w Pojedynku 2.

Te osoby z Pojedynku 1 również zajmą nieparzyste pozycje na starcie finałowym, i podobnie zawodnicy z Pojedynku 2 rozpoczną Daytona 500 z pozycji parzystych.

Przed pojedynkami, oto niektóre z najnowszych kursów na wyścig, dzięki uprzejmości Caesars Palace:

• Ricky Stenhouse Jr, 30-1

Bowman już trzeci rok z rzędu rozpocznie wyścig Daytona 500, po tym jak w ostatnią niedzielę zapewnił sobie drugie miejsce.

Jego walka ze Stenhouse Jr. o pole była niesamowicie wyrównana:

26-latek podziękował swojemu zespołowi w Hendricks Motorsports za pracę przy dostrajaniu samochodu w offseason i ma nadzieję na zwycięstwo w niedzielę:

Bowman startował z pole position w 2018 roku, ale zdołał ukończyć wyścig dopiero na 17. miejscu. W zeszłym roku zajął 11 miejsce po rozpoczęciu na drugim miejscu, więc jego występy uległy poprawie.

Wchodzi w sezon 2020 na plecach najlepszego roku w swojej karierze, too.

W 2019 roku wygrał swój pierwszy wyścig Cup Series w Camping World 400 w Illinois, a także wykonał pięć kolejnych miejsc na podium.

W sumie ukończył w pierwszej dziesiątce przy 12 okazjach. W poprzednim sezonie zdobył 11 miejsc w pierwszej dziesiątce, ale tylko jedno miejsce na podium.

Jak widać w kursach, Bowman nadal jest być może faworytem do wygrania Daytona 500 w tym roku, mimo doskonałego wyniku w kwalifikacjach, ale ma tendencję zwyżkową i wygląda na to, że w Wielkim Amerykańskim Wyścigu osiągnie swój najlepszy wynik.