Mark Sanchez

author
21 minutes, 39 seconds Read

Před draftem

Sanchez si najal svého staršího bratra a obchodního právníka Nicka Sancheze, aby byl jeho agentem spolu s Davidem Dunnem, který zastupoval Carsona Palmera. Sanchez obdržel pozvánku na Scouting Combine 2009, kde byl jeho výkon dobře přijat. Byl hodnocen jako jeden ze dvou nejlepších quarterbacků, hned za kolegou Matthewem Staffordem z univerzity v Georgii. V posledních dnech před draftem projevilo o Sancheze vážný zájem několik týmů NFL, včetně Seattle Seahawks (čtvrtý celkový výběr), Cleveland Browns (pátý celkový výběr), Washington Redskins (13. celkový výběr) a New York Jets (17. celkový výběr).

Předdraftové měřitelné údaje
Výška Váha 40 yardů 20-rychlostní běh 20-rychlostní běhyard shuttle Three-cone drill Vertikální skok Skok do dálky Zázračný
28
Nepokoušel se o bench. Deset a dvacet rozštěpů není k dispozici.

New York Jets

New York Jets draftovali Sancheze v prvním kole z celkového pátého místa v draftu NFL 2009, čímž se stal prvním quarterbackem, kterého si Jets vybrali v prvním kole od roku 2000, kdy Chad Pennington skončil na 18. místě v draftu NFL. Aby si Jets mohli vybrat Sancheze, vyměnili svůj výběr v prvním a druhém kole a tři hráče, Kenyona Colemana, Abrama Elama a Bretta Ratliffa, do Clevelandu Browns. V té době byl tento výběr chválen jako dobrá hodnota pro tým i pro Sancheze. Sanchez se s týmem dohodl 10. června 2009 a podepsal pětiletou smlouvu na 50 milionů dolarů s garancí 28 milionů dolarů. Jedná se o největší smlouvu, kterou Jets podepsali s hráčem v historii klubu.

Sezóna 2009

Při vstupu do nováčkovského tréninkového kempu byl Sanchez veden jako druhý quarterback za veteránem Kellenem Clemensem. Trenér Jets Rex Ryan bral kemp jako příležitost pro oba quarterbacky, aby se utkali mezi sebou a určili případného startéra pro sezónu 2009. Dne 26. srpna 2009 byl Sanchez jmenován startérem a stal se tak prvním nováčkem mezi quarterbacky, který zahájil sezónu za tým od roku 1960, kdy za něj nastoupil Dick Jamieson.

Sanchez nastoupil ke svému prvnímu zápasu v základní části NFL proti Houston Texans 13. září 2009 a hodil svou první touchdownovou přihrávku, 30yardový příjem, wide receiverovi Chansi Stuckeyovi. Sanchez a Jets vyhráli zápas 24:7, přičemž Sanchez hodil 272 yardů, touchdown a interception. Za svůj výkon v zápase byl jmenován nováčkem týdne Pepsi, což bylo první ze tří po sobě jdoucích ocenění nováčka týdne. O týden později odehrál svůj první domácí zápas proti New England Patriots, který vyhrál 16:9; byl to také jeho první zápas v divizi AFC East a první zápas s rivalem. Bylo to první domácí vítězství Jets nad New England od roku 2000. Vítězstvím 24:17 nad Tennessee Titans ve třetím týdnu se Sanchez stal prvním nováčkem v historii NFL, který nastoupil a vyhrál první tři zápasy sezóny NFL. Jeho výkonnost však začala klesat, protože ve 4. týdnu Jets podlehli New Orleans Saints, když zachytili jeho přihrávku a vrátili mu ji na 99 yardů, a další pokus o přihrávku v koncové zóně zmařil. Tyto dva zákroky stačily k tomu, aby pokazily jinak dobrý výkon obranné jednotky Jets, protože tým klesl na skóre 3:1. Po prohře s New Orleans se Sanchezovi dostalo kritiky při prohře 16:13 v prodloužení s Buffalo Bills v 6. týdnu, kdy hodil pět interceptions proti slabé obraně Bills, která předtím měla za celou sezónu pouze čtyři interceptions. V 7. týdnu Jets ukončili sérii porážek vítězstvím 38:0 proti Oakland Raiders, nicméně Sanchez byl kritizován poté, co byl ve čtvrté čtvrtině viděn, jak na lavičce Jets jí hot dog.

V druhém střetnutí týmu proti Bills 3. prosince 2009 utrpěl Sanchez ve třetí čtvrtině výron zadního zkříženého vazu, což přimělo veterána Clemense zaujmout jeho místo. Přestože zranění nemělo žádné komplikace, trenér Ryan v následujícím utkání proti Tampě Bay Buccaneers z preventivních důvodů Sancheze posadil na lavičku, což Sancheze velmi znepokojilo. Za stavu 7-7 měli Jets šanci zajistit si účast v play-off, pokud by vyhráli zbývající zápasy. Jedním z takových zápasů byl zápas s Indianapolis Colts, kteří měli na kontě 23 po sobě jdoucích výher v základní části. Sanchez a Jets dokázali zvítězit po rozhodnutí trenéra Colts Jima Caldwella kontroverzně nechat ve třetí čtvrtině s pětibodovým náskokem odpočívat rozehrávače týmu. Následující týden, 3. ledna 2010, Sanchez dovedl tým do play-off, přestože se mu nedařilo, když dokončil 8 ze 16 přihrávek na 63 yardů, a dosáhl tak vítězství 37:0 nad Cincinnati Bengals, kteří nechali odpočívat své základní hráče, protože tým již měl jistý titul v divizi AFC North a účast v play-off. Způsob obou vítězství, která Jets zajistila první účast v play-off od roku 2006, způsobil, že mnozí tvrdili, že tým „couvl do play-off“. Sanchez zakončil svou nováčkovskou sezónu s bilancí 2444 yardů, 12 touchdownů a 20 interceptions.

2009 postseason

Sanchez po přihrávce během předsezonního zápasu proti Philadelphii Eagles.

V kole o divokou kartu, které se odehrálo 9. ledna 2010 na Paul Brown Stadium, dovedl Sanchez Jets k dalšímu vítězství nad Bengals v poměru 24:14 díky svému pozitivnímu výkonu, kdy dokončil 12 z 15 přihrávek a zároveň přihrál na 182 yardů a touchdown s úspěšností 139,4 bodu. Sanchez se stal čtvrtým nováčkem v historii NFL, který vyhrál svůj první zápas po sezóně, a druhým, který tak učinil na cestách. Dalšími byli Shaun King (1999 Bucs), Ben Roethlisberger (2004 Steelers) a Joe Flacco (2008 Ravens). Dne 17. ledna 2010 Sanchez s pomocí running backa a dalšího nováčka Shonna Greenea porazil vysoce favorizované San Diego Chargers 17:14 a dosáhl třetí účasti Jets v AFC Championship v historii klubu. Sanchez se stal po Joe Flaccovi teprve druhým nováčkovským quarterbackem, který vyhrál dva zápasy play-off po sobě. V odvetném utkání základní části s Colts předvedl Sanchez v prvním poločase dobrý výkon, nicméně ve druhém poločase útok podlehl obraně Colts a Jets se vzdali jedenáctibodového náskoku a prohráli výsledkem 30:17. Sanchez byl za své výkony v sezóně jmenován do All-Rookie týmu časopisu Sporting News a stal se tak prvním quarterbackem Jets, který kdy toto ocenění získal.

Sezóna 2010

17. února 2010 se Sanchez podrobil operaci, při níž mu byl opraven kolenní vaz v levém koleni, který si původně poranil, když hrál za USC. Operace proběhla úspěšně. Očekávalo se, že Sanchez vynechá první tréninky a vrátí se včas na tréninkový kemp, nicméně Sanchez se rychle zotavil a zúčastnil se týmových cvičení během organizovaných týmových aktivit (OTA). Jets zahájili sezónu 2010 s bilancí 5-1, přestože přihrávky byly podprůměrné, protože Sanchez měl problémy s přesným házením míče. Sanchez zaznamenal svou první 300jardovou přihrávku v kariéře při vítězství nad Detroit Lions 7. listopadu 2010. Za stavu 10-4 se Jets 26. prosince 2010 utkali s týmem Chicago Bears a měli šanci zajistit si účast v play-off. Ačkoli si Sanchez v předchozím týdnu při vítězství nad Pittsburghem poranil rameno, nastoupil do zápasu a zkompletoval 24 z 37 přihrávek, což znamenalo touchdown a interception. Jets se však nedokázali ubránit útoku Bears a následně zápas prohráli 38:34 poté, co byl návrat do zápasu zastaven, když byl Sanchez zachycen. Naštěstí pro ně si Jets díky prohře Jacksonville Jaguars téhož dne zajistili místo v play-off. Sanchez zakončil sezónu s bilancí 3291 yardů, 17 touchdownů a 13 interceptions.

Po sezóně 2010

Jets zakončili sezónu s bilancí 11-5 a do kola o divokou kartu vstupovali proti Indianapolis Colts v odvetě předchozího střetnutí v AFC Championship. Ačkoli Sanchez podal podprůměrný výkon, když dokončil 18 ze svých 31 přihrávek a zároveň hodil jeden interception, vedl tým v posledních minutách zápasu k obratu, který vyvrcholil kopem Nicka Folka na vítězný field goal v době, kdy vypršel čas. Jets se v divizním kole utkali s New England Patriots, které porazili 28:21. Sanchez proměnil 16 z 25 přihrávek a získal 194 yardů a tři touchdowny. Tímto vítězstvím se Sanchez vyrovnal Lenovi Dawsonovi, Rogeru Staubachovi, Jakeu Delhommovi a Joeu Flaccovi jako druhý nejúspěšnější quarterback v historii NFL. Tým podruhé za sebou cestoval na mistrovství AFC, kde se 23. ledna 2011 utkal s Pittsburgh Steelers.

Mark Sanchez po zápase 17. listopadu 2011.

V poločase prohrával 24:3, ale tým vedený Sanchezem se po srdceryvném projevu, který quarterback pronesl o přestávce, dokázal vrátit do zápasu. Přestože obrana Jets nedovolila Pittsburghu ve druhém poločase skórovat, tým neuspěl, protože jeho závěrečný útočný nájezd byl zastaven obranou Steelers a Jets prohráli 24:19.

Sezóna 2011

Před začátkem sezóny 2011 jmenoval trenér Rex Ryan Sancheze kapitánem týmu. Jets zahájili sezónu s bilancí 2-3, což vedlo k nespokojenosti v klubu. Tým se začal odklánět od své filozofie důsledného vedení míče a začal častěji přihrávat; útok se však s touto úpravou potýkal. Wide receivers Plaxico Burress, Santonio Holmes a Derrick Mason se obrátili na trenéra Ryana, aby zpochybnil systém ofenzivního koordinátora Briana Schottenheimera, protože Holmes a Mason měli v průměru pouze tři úlovky na zápas a Burress pouze 2,5 úlovku během čtyř zápasů. Sanchez navíc sklidil kritiku za to, že má potíže efektivně nahazovat míč svým receiverům. Tyto potíže vyvrcholily tím, že se Holmes během posledního zápasu základní části proti Miami Dolphins dostal do ostré hádky s jiným spoluhráčem. Holmes byl ve čtvrté čtvrtině posazen na lavičku, zatímco Sanchez při prohře Jets, která tým poprvé v Sanchezově kariéře vyřadila z boje o play-off, hodil tři interceptions. Statisticky měl Sanchez podobná čísla ve srovnání s Eli Manningem, když ukončil svůj třetí fotbalový rok, nicméně panovaly obavy, že Sanchez je prostě neefektivní quarterback, a tudíž postradatelný. Během mimosezónního období byl Sanchez kritizován anonymními spoluhráči za špatnou pracovní morálku a neschopnost se zlepšit; tato tvrzení byla veřejně vyvrácena jinými spoluhráči. Navzdory otázkám ohledně jeho jistoty zaměstnání se poté, co New York získal Tima Tebowa, Jets 9. března 2012 dohodli se Sanchezem na prodloužení smlouvy o tři roky. Smlouva obsahovala záruky ve výši 20 milionů dolarů.

Sezóna 2012

Sezónu 2012 zahájili Jets proti Buffalu Bills, přičemž Sanchez v zápase s Bills (48:28) zkompletoval 19 ze svých 27 přihrávek na 266 yardů, 3 touchdowny a jeden interception. V následujících čtyřech zápasech se Sanchez stal prvním quarterbackem od Stoneyho Case v roce 1999, který dokončil méně než 50 % svých přihrávek ve čtyřech po sobě jdoucích soutěžích, když Jets padli s bilancí 2-3. To vedlo k ostré kritice ze strany médií a fanoušků a vyvolalo výzvy k posazení Sancheze na lavičku ve prospěch Tima Tebowa. Sanchez tuto sérii přerušil 14. října 2012 proti Indianapolis Colts, když dokončil 11 z 18 přihrávek na 82 yardů a hodil 2 touchdowny při vítězství nad Indianapolis 35:9.

Sanchez se připravuje na hod proti St Louis Rams v roce 2012.

Následující týden se Jets utkali s divizními rivaly, Patriots. Přestože New England ve druhém poločase vedl, zápas byl na konci základní hrací doby nerozhodný a vynutil si prodloužení. Po gólu Patriots Sanchezovi vyrazil míč z ruky linebacker Rob Ninkovich, který získal míč zpět a zpečetil vítězství Patriots. Jednalo se o Sanchezův celkově nejlepší výkon v této sezóně, neboť při pokusu o 40 a více přihrávek dokončil rekordních 68 % přihrávek v kariéře. Sanchezovy potíže pokračovaly i v následujících dvou zápasech proti Miami a Seattlu; v Seattlu Sanchez dokončil 9 z 22 přihrávek na 124 yardů, přičemž hodil svůj čtvrtý letošní interception v červené zóně a byl to pátý zápas v sezóně, kdy dokončil méně než 50 % svých pokusů o přihrávku.

Jets přerušili svou sérii porážek vítězstvím 27:13 nad St. Louis Rams, v němž Sanchez dokončil 15 z 20 přihrávek na 178 yardů a touchdown. Jeho potíže však pokračovaly i v odvetě proti New England v noci na Den díkůvzdání. Přestože Jets dokončili 26 z 36 pokusů o přihrávku a získali 301 yardů, touchdown a interception, prohráli s Patriots 49:19 a klesli na 4-7, protože Sanchez dvakrát proměnil míč – každý obrat vedl k touchdownu Patriots. Jets odevzdali 21 bodů v rozmezí 53 vteřin při třech ztrátách. Největší kritiku si Sanchez vysloužil za fumble ve druhé čtvrtině, kdy narazil do zadní části obránce Brandona Moora a Patriots po následném fumble skórovali; tato hra, která se stala všeobecně známou jako butt fumble, byla v médiích zesměšňována.

Sanchez nastoupil hned následující týden, ale ve třetí čtvrtině zápasu Jets proti Arizoně Cardinals 2. prosince 2012 byl posazen na lavičku ve prospěch třetího náhradníka Grega McElroye. Než ho Rex Ryan posadil na lavičku, Sanchez hodil tři interceptions. McElroy hodil touchdown na tight end Jeffa Cumberlanda, čímž získal jediné body týmu při vítězství 7:6 nad Arizonou. Rex Ryan následující středu po zjišťování různých názorů v organizaci znovu jmenoval Sancheze základním rozehrávačem. Sanchez se vrátil a proti Jacksonville Jaguars dokončil 12 ze svých 19 přihrávek na 111 yardů, přičemž jednou zazmatkoval, což vedlo ke gólu Jaguarů. Jets vyhráli 17:10. V zápase proti Tennessee Titans, který musel vyhrát, aby zůstal v boji o play-off, se Sanchezovi nedařilo; dokončil 13 z 28 přihrávek na 131 yardů, přičemž v závěrečných minutách porážky Jets 14:10 hodil čtyři interceptions a ztratil míč na území Titans. O den později Ryan jmenoval McElroye startérem. Sanchez začal poslední zápas Jets proti Buffalo Bills poté, co McElroy odhalil, že v předchozích dnech pociťoval příznaky otřesu mozku. Jets byli poraženi 28:9, přičemž Sanchez proměnil 17 z 35 přihrávek na 205 yardů a dvakrát inkasoval.

Sezóna 2013

Sanchez utrpěl zranění ramene 24. srpna 2013 ve třetím předsezónním zápase Jets proti New York Giants poté, co byl sražen útočníkem Marvinem Austinem. Jets, kteří v draftu NFL 2013 draftovali nováčka Gena Smithe, jmenovali 4. září Smithe startérem, přičemž Sanchez stále rehabilitoval své zranění. Dne 14. září 2013 byl Sanchez zařazen na listinu zraněných hráčů s vyznačením návratu. Poté, co 8. října 2013 podstoupil operaci ramene, bylo oznámeno, že vynechá zbytek sezóny. Po mnoha spekulacích ohledně jeho budoucnosti v New Yorku propustili Jets Sancheze 21. března 2014, ve stejný den, kdy Jets podepsali smlouvu s Michaelem Vickem, bývalým quarterbackem Atlanty Falcons a Philadelphie Eagles.

Philadelphia Eagles

Mark Sanchez jako člen Eagles.

Sezóna 2014

Sanchez podepsal 29. března 2014 s Philadelphia Eagles smlouvu na 1 rok a 2,25 milionu dolarů. Poté, co strávil celých sedm zápasů jako záloha Nicka Folese, Sanchez zaskočil za zraněného Folese, a to v 9. týdnu zápasu proti Houston Texans. Sanchez hodil 202 yardů, 2 touchdowny a 2 interceptions a dovedl Eagles k vítězství 31:21. Hlavní trenér Eagles Chip Kelly po zápase Sancheze pochválil: „Je to zatraceně dobrý quarterback a my jsme nadšeni, že jsme ho získali“. Později bylo potvrzeno, že Foles bude se zlomenou klíční kostí mimo hru 6 až 8 týdnů, což znamenalo, že Sanchez převezme roli quarterbacka týmu.

Mark Sánchez s Eagles v roce 2014

10. listopadu 2014 nastoupil Sanchez ke svému prvnímu zápasu za Eagles a v pondělním nočním fotbale je dovedl k výhře 45:21 nad hostující Carolinou Panthers. Přestože to byl jeho první start za quarterbacka od prosince 2012, Sanchez si připsal dva touchdowny, když hodil 332 yardů – čtvrtý nejvyšší počet v kariéře v NFL. Vítězství také znamenalo, že poprvé v historii hodil více než 265 yardů bez intercepce. Následovala prohra 53:20 s Green Bay, kde Sanchez hodil 346 yardů a 2 touchdowny, ale byl také dvakrát zachycen a ztratil 2 fumble. Sanchez se vrátil dvěma po sobě jdoucími výhrami: 43-24 proti Titans, kde při svém třetím startu v řadě hodil 300 yardů, a 33-10 proti Cowboys na Den díkůvzdání, kde zaznamenal 207 yardů a touchdown a také 28 rushing yardů a skóre. S bilancí Eagles 9-3 a jeho bilancí jako startéra 3-1 se zdálo, že Eagles jsou připraveni vyhrát NFC East, ale po třech po sobě jdoucích prohrách a vyřazení z play-off zakončil sezónu 2014 s bilancí 4-4 jako startovní quarterback Eagles. V 9 zápasech a 8 startech naházel 2 418 yardů, 14 touchdownů, 11 INT a 64,0 procenta úspěšnosti zakončení, zatímco naběhal 87 yardů a 1 touchdown, s kariérním maximem 88,4 passer ratingu.

Sezóna 2015

Eagles 8. března 2015 znovu podepsali se Sanchezem dvouletou smlouvu na 16 milionů dolarů, ale i přes jeho hru v sezóně 2014 zůstal záložním quarterbackem, protože Nick Foles byl vyměněn za Sama Bradforda. V několika prvních zápasech Bradford hodil více interceptions než touchdownů a často měl nízké procento úspěšnosti zakončení, ale trenér Chip Kelly odmítl Bradforda posadit na lavičku ve prospěch Sancheze. Ironií osudu se Sanchezovi dostalo prvního herního času v době, kdy Bradford hrál svůj nejlepší fotbal v sezóně.

15. listopadu 2015 nastoupil Sanchez v 10. týdnu zápasu proti Miami Dolphins na místo zraněného startéra Sama Bradforda, když Eagles prohrávali 20:16 na konci 3. čtvrtiny. Sanchez skončil s bilancí 14-23, 156 yardy a jedním interceptionem. Interception byl drahý, protože k němu došlo v endzóně, když Eagles prohrávali 20:19, což nakonec znamenalo konečné skóre zápasu.

Sanchez byl oznámen jako startér Eagles v zápase 11. týdne proti Tampě Bay Buccaneers poté, co se ukázalo, že Bradford utrpěl oddělené rameno a otřes mozku. Sanchezův úvodní zápas byl vynikající, dokončil 100 % svých přihrávek a zakončil jej touchdownovou přihrávkou na 39 yardů na Joshe Huffa, čímž zvýšil skóre na 7:0. Sanchez pokračoval v dobré hře po většinu 1. poločasu a přihrál druhou touchdownovou přihrávku Darrenu Sprolesovi, ale útok Buccaneers již zaznamenal 21 bodů. Po této akci se však Sanchez začal hroutit a ke konci druhé čtvrtiny hodil interception. Sanchez dokončil zápas se třemi interceptiony, z nichž jeden se vrátil jako touchdown, v ponižujícím výsledku 45-17. Jeho 2 touchdownové přihrávky byly jedinými body, které útok zaznamenal.

Sanchez opět zařídil jediné body útoku v dalším potupném utkání, tentokrát prohraném 45:14 s Detroit Lions. Sanchez hrál relativně dobře, hned při prvním drivu se vyhnul 3and outu díky 5yardovému scramblu a touchdownovou přihrávkou na Brenta Celeka dokázal vyrovnat na 7:7, ale zhroucení obrany a nedostatek tempa v útoku zanechaly Eagles v beznaději a Sanchez skončil jako startér Eagles s bilancí 0-2. Sanchez skončil s bilancí 19/27 pro 199 yardů se 2 touchdowny a bez interceptions, což se promítlo do passer ratingu 116,1.

I přes nadprůměrný passer rating Sanchez následující týden pokračoval zpět na lavičku kvůli své bezvýchodné bilanci v roli startéra a do konce sezony už žádnou přihrávku nepředvedl.

Denver Broncos

11. března 2016 byl Sanchez vyměněn do Denver Broncos za podmíněný výběr v draftu 2017. Před jeho příchodem do Broncos ukončil kariéru Peyton Manning a Brock Osweiler podepsal smlouvu s Houston Texans. Tím se otevřela soutěž o místo rozehrávače Broncos mezi Sanchezem, druhým hráčem Trevorem Siemianem a nováčkem Paxtonem Lynchem. Dne 29. srpna jmenoval hlavní trenér Broncos Gary Kubiak Siemiana startovním quarterbackem pro sezónu 2016. Dne 3. září 2016 byl Sanchez týmem propuštěn.

Dallas Cowboys

3. září 2016, několik hodin poté, co ho Broncos propustili, podepsal Sanchez roční smlouvu na 2 miliony dolarů s týmem Dallas Cowboys, který chtěl mít veterána za nováčkem Dakem Prescottem, jenž byl jmenován startovním quarterbackem, zatímco se Tony Romo zotavoval z kompresní zlomeniny obratle, kterou utrpěl během první čtvrtiny předsezonního zápasu Cowboys ve 3. týdnu proti Seattlu Seahawks. V 17. týdnu, kdy si Cowboys již zajistili první místo v NFC, se Sanchez dělil o čas se začínajícím Prescottem a záložním Romem. Prescott odehrál první dvě série zápasu, Romo třetí a Sanchez odehrál zbytek zápasu. Sanchez dokončil 9 ze 17 přihrávek na 85 yardů se dvěma interceptions, když Cowboys prohráli s Philadelphia Eagles výsledkem 27:13.

Chicago Bears

Sanchez s Redskins v roce 2018

Dne 23. března 2017 podepsal Sanchez roční smlouvu s Chicago Bears. Medvědi si všimli „pozitivního vlivu“, který měl Sanchez jako mentor nováčka Daka Prescotta, a očekávali, že bude hrát podobnou roli při vývoji nováčka Mitchella Trubiskyho. Dne 30. května 2017 utrpěl Sanchez drobné zranění levého kolena. Vynechal zbytek OTA a minikemp. V reakci na Sanchezovo zranění Medvědi zrušili žádost o uvolnění Connora Shawa. Sanchez se v konečné sestavě Bears dostal na třetí místo v tabulce rozehrávačů za Trubiskyho a Mikea Glennona, ale v roce 2017 vůbec nehrál. Dne 13. dubna 2018 byl Sanchez, ještě jako volný hráč, suspendován na čtyři zápasy za porušení dopingové politiky NFL. Sanchez měl pozitivní test na léky zvyšující výkonnost a ve svém prohlášení pro média po suspendaci uvedl „nevědomou kontaminaci doplňky stravy“.

Washington Redskins

Dne 19. listopadu 2018 podepsal Sanchez smlouvu s týmem Washington Redskins, aby sloužil jako záloha Colta McCoye poté, co startér Alex Smith utrpěl zranění nohy, které ukončilo sezonu. Sanchez poprvé nastoupil u Redskins za zraněného McCoye při prohře 28:13 s jeho bývalým týmem Philadelphia Eagles. Zkompletoval 13 přihrávek z 21 pokusů na 100 yardů a jednu interception. Sanchez se stal startérem poté, co si McCoy v zápase zlomil lýtkovou kost. Ve 14. týdnu byl Sanchez v poločase při prohře 40:16 s New York Giants posazen na lavičku ve prospěch Joshe Johnsona poté, co v prvním poločase hodil dvě interception a pouze 38 yardů. Následující den Redskins jmenovali Johnsona svým startérem pro zápas 15. týdne proti Jacksonville Jaguars.