LeBron James Bio

author
4 minutes, 29 seconds Read

Sezóna 2012-13

Za tým HEAT nastoupil do všech 76 zápasů, ve kterých zaznamenal průměrně 26,8 bodů (.565 FG%, .753 FT%), 8,0 doskoků, 7.3 asistence, 1,70 zisku a 37,9 minuty…čtyři zápasy byl mimo hru s nataženým pravým stehenním svalem (tři od 31. března do 5. dubna a znovu 10. dubna) a jeden zápas (15. dubna) s bolestí pravého stehenního svalu…vynechal jedno utkání (15. dubna). 17.) z osobních důvodů…byl podruhé za sebou a počtvrté za posledních pět let vyhlášen nejlepším hráčem NBA…byl jmenován prvním týmem NBA a prvním týmem NBA v obraně…byl šestkrát hráčem týdne Východní konference a pětkrát hráčem měsíce Východní konference….získal ocenění Hráč měsíce v prvních pěti měsících sezóny a stal se prvním hráčem, který toto ocenění získal pět měsíců po sobě v jedné sezóně… nastoupil za Východní konferenci v Utkání hvězd v Houstonu… zaznamenal jedno sezónní kariérní maximum v úspěšnosti střelby z pole a v úspěšnosti střelby za tři body…to byla šestá sezóna v řadě, v níž zlepšil procento střelby z pole, a druhý rok v řadě, kdy zlepšil procento střelby za tři body… stal se prvním hráčem v historii NBA, který v jedné sezóně trefil alespoň 100 trojek a zároveň střílel alespoň 55 % z palubovky…vedl NBA v úspěšnosti střelby z pole a patřil k lídrům ligy v trojkách (2. místo), bodech (3. místo), průměru střelby (4. místo), úspěšnosti střelby z pole (5. místo), proměněných trestných hodech (6. místo) a pokusech o ně (6. místo), úspěšnosti střelby z pole (7. místo), minutách (8. místo), asistencích (11. místo), double-double (shodně 11. místo), krádežích na zápas (12. místo), doskocích na zápas (21. místo), úspěšnosti střelby za tři body (28. místo) a blocích na zápas (40. místo)…vedl HEAT v bodech, bodovém průměru, odehraných minutách, střelách z pole a pokusech o ně, úspěšnosti střelby z pole, trestných hodech a pokusech o ně, obranných a celkových doskocích, asistencích, zcizených míčích, double-double, triple-double, tříbodových hodech, duncích, dvouciferném počtu bodů, dvacetibodových zápasech a třicetibodových zápasech…54krát byl nejlepším střelcem HEAT v bodování, 55krát v asistencích, 53krát v minutách a 44krát v doskocích (všechna týmová maxima) a 19krát vedl tým v blocích… ve všech 76 zápasech, v nichž se objevil, zaznamenal dvouciferný počet bodů, čímž prodloužil svou sérii dvouciferných bodů v řadě na 495 zápasů celkově a na rekordních 217 jako člen HEAT…v 71 případech nastřílel alespoň 20 bodů, 26krát 30 a více bodů a jednou předvedl 40bodový výkon… stanovil franšízový rekord v počtu po sobě jdoucích 20bodových zápasů (38), posledních 33 zápasů této série bylo prvními 33 zápasy kampaně 2012/13 a 33 po sobě jdoucích 20bodových zápasů na úvod sezony znamenalo druhou nejdelší takovou sérii v historii NBA od sloučení ABA a NBA…se stal prvním hráčem v historii NBA, který v šesti po sobě jdoucích zápasech zaznamenal alespoň 30 bodů a střílel alespoň 60 % z palubovky, když se mu to podařilo v únoru 2012. 3-12… během této série měl průměr 30,8 bodu a úspěšnost střelby z pole 71,7 %… stanovil klubový rekord v počtu po sobě jdoucích třicetibodových výkonů, když jich sedm zaznamenal v období od 2. do 3. února 2012. 3-14… 25krát v kariéře zaznamenal dvojciferný počet doskoků a 15krát rozdal dvojciferný počet asistencí… zaznamenal 36 double-double v kariéře a čtyři triple-double… 16. ledna v utkání s Golden State zaznamenal 20 000. bod v kariéře a rozdal 5 000. asistenci v kariéře… ve 28 letech a 17 dnech se stal nejmladším hráčem v historii NBA, který dosáhl hranice 20 000 bodů… 16. listopadu v utkání s Atlantou zaznamenal svůj 5 000. doskok v kariéře. 9. …trefil svůj 1000. tříbodový koš v kariéře proti Philadelphii 8. března …zaznamenal svůj 5000. bod jako člen HEAT proti Houstonu 6. února, čímž dosáhl tohoto milníku v rekordních 187 zápasech…vytvořil klubové rekordy v počtu bodů ve druhém prodloužení (11) a v počtu kombinovaných bodů v prodloužení v jednom zápase (15) při dvojité výhře Miami nad Sacramentem 9. února. 26…4. února proti Charlotte nastřílel 92,9 procenta (13-14) z palubovky, čímž se vyrovnal Alonzovi Mourningovi a dosáhl druhého nejlepšího výsledku v historii HEAT v jednom zápase…Sezónní maxima: 40 bodů (proti Sacramentu, 26. února), 16 doskoků (v Bostonu, 27. ledna), 16 asistencí (proti Sacramentu, 26. února), 6 zcizených míčů (v Detroitu, 28. prosince), 4 bloky (dvakrát) a 51:56 minut (v Bostonu, 27. ledna).