LeBron James Bio

author
4 minutes, 29 seconds Read

2012-13 Season

Mind a 76 mérkőzésen pályára lépett a HEAT színeiben és átlagban 26.8 pontot (.565 FG%, .753 FT%), 8.0 lepattanót, 7.3 asszisztot, 1.70 lopást és 37.9 percet…négy mérkőzésen (háromszor március 31-április 5. között, majd április 10-én) jobb combhajlítóizom-húzódás miatt, egy mérkőzésen (április 15.) pedig fájó jobb combhajlítóizom miatt kellett kihagynia…egy mérkőzést (április 15.) kihagyott. 17-én) személyes okok miatt…az NBA MVP-jének választották meg egymást követő második évben és öt év alatt negyedszer…az All-NBA első csapatába és az NBA All-Defensive első csapatába választották…hatszor volt a Keleti Konferencia Hét Játékosa és ötször a Keleti Konferencia Hónap Játékosa….a szezon első öt hónapjának mindegyikében elnyerte a hónap játékosa címet, ezzel ő lett az első játékos, aki egy szezonban öt egymást követő hónapban is elnyerte ezt a díjat…a keleti konferenciában kezdett a houstoni All-Star meccsen…egy szezonban karriercsúcsot ért el mezőnymutatóban és hárompontos mezőnymutatóban….ez volt a hatodik egymást követő szezonja, amelyben javította mezőnymutatóját, és a második egymást követő év, amelyben javította hárompontos százalékát…ő lett az első játékos az NBA történetében, aki legalább 100 triplát dobott egy szezonban, miközben legalább 55%-kal dobott a mezőnyből….vezette az NBA-t a bedobott mezőnygólok tekintetében, és a liga legjobbjai közé tartozott a tripla-duplák (2.), a pontok (3.), a pontátlag (4.), a mezőnymutató (5.), a bedobott (6.) és megkísérelt (6.) büntetők, a megkísérelt mezőnygólok (7.), a játékpercek (8.), az asszisztok (11.), a dupla-duplák (holtversenyben 11.), a mérkőzésenkénti lopások (12.), a mérkőzésenkénti lepattanók (21.), a hárompontosok aránya (28.) és a mérkőzésenkénti blokkok (40.) tekintetében…vezette a HEAT-ot pontok, pontátlag, játékpercek, szerzett és megkísérelt mezőnygólok, mezőnyszázalék, szerzett és megkísérelt büntetők, védő- és összes lepattanó, asszisztok, lopások, dupla-duplák, tripla-duplák, hárompontosok, bedobások, kétszámjegyű pontszerzés, 20 pontos és 30 pontos meccsek tekintetében….54-szer volt a HEAT legjobbja pontokban, 55-ször asszisztokban, 53-szor percekben és 44-szer lepattanókban (mindegyik csapatcsúcs), és 19 alkalommal blokkokban is vezette a csapatot… mind a 76 mérkőzésén kétszámjegyű pontszámot ért el, amivel 495-re növelte az egymást követő kétszámjegyű pontszerző mérkőzések sorozatát, és 217-re a HEAT tagjaként…71 alkalommal szerzett legalább 20 pontot, 26 alkalommal 30 vagy több pontot, és egyszer 40 pontos teljesítményt nyújtott… 38 mérkőzéssel beállította az egymást követő 20 pontos meccsek franchise-rekordját, ennek a sorozatnak az utolsó 33 mérkőzése volt a 2012-13-as szezon első 33 mérkőzése, és a 33 egymást követő 20 pontos meccs a szezonnyitón a második leghosszabb ilyen sorozat az NBA történetében az ABA-NBA egyesülés óta….ő lett az első játékos az NBA történetében, aki hat egymást követő mérkőzésen legalább 30 pontot szerzett és legalább 60 százalékkal dobott a mezőnyből, amikor februárban sikerült neki ez a bravúr. 3-12. között… a sorozat alatt 30,8 pontot átlagolt és 71,7 százalékkal dobott… beállította a franchise-rekordot az egymás utáni 30 pontos teljesítményekben, hét meccsen (február 3-12. között). 3-14. között… 25-ször szerzett kétszámjegyű lepattanót és 15-ször osztott ki kétszámjegyű asszisztot… 36 dupla-duplát és négy tripla-duplát jegyzett karrierje során… január 16-án a Golden State ellen megszerezte karrierje 20.000. pontját és kiosztotta karrierje 5000. asszisztját… 28 évesen és 17 naposan ő lett az NBA történetének legfiatalabb játékosa, aki elérte a 20.000 pontos határt… november 16-án Atlantában leszedte karrierje 5000. lepattanóját… november 16-án Atlantában megszerezte karrierje 5000. lepattanóját. 9-én….pályafutása 1000. hárompontosát dobta a Philadelphia ellen március 8-án….5000. pontját szerezte a HEAT tagjaként a Houston ellen február 6-án, ezzel 187 mérkőzésen érte el ezt a mérföldkövet….franchise-rekordot állított fel a második hosszabbításban szerzett pontok (11) és a hosszabbításban szerzett pontok (15) tekintetében egy mérkőzésen, a Miami dupla hosszabbításos győzelmében a Sacramento ellen február 6-án. 26-án….február 4-én a Charlotte elleni mérkőzésen karrierje legjobbját dobta 92,9%-kal (13-14), ezzel Alonzo Mourningot megelőzve a HEAT történetének második legjobb egymeccses mutatóját érte el…Szezoncsúcsok: (Sacramento ellen, február 26.), 16 lepattanó (Bostonban, január 27.), 16 assziszt (Sacramento ellen, február 26.), 6 labdaszerzés (Detroitban, december 28.), 4 blokk (kétszer) és 51:56 perc (Bostonban, január 27.). 27.).